Itálie 2008
Jirka,27.05.2010,13:06
 
Fotogalerie2008 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2009 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
2010 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12
27.05.2012
   Pohřeb je důležitým rituálem a patří k procesu zármutku. Není to jen známka, že život někoho skončil, je to i známka toho, že ten život byl prožitý.I když jsi odešel, jsi tu s námi dál...
.......................................................................................
24.04.2012
   Fotky z oslavy 90 let prababičky.
.......................................................................................

          Sice začal školní rok, ale Martin ani Honza si školy moc neužili. Mamka, Luboš, Evka, David, Janča i Jirka si vzali dovolenou, taťka je momentálně práce (zaměstnání) neschopný a Martina (s Leničkou) je na mateřské. 6.září 2008 po 1 hodině ranní vyrážíme celá rodina společně na dovolenou k moři - přímo do města LIGNANO-SABBIADORO v Itálii.

Cesta vedla přes Vídeň, Graz, Klagenfurt, Villach, Udine až do Lignana. Trasa cca 800km trvala cca 8 hodin jízdy čistého času.
 

    

          Cesta začala bez problémů, na zapnuté televize a otevřené byty jsme přišli ještě před odjezdem. Někteří z nás sice téměř nespali, ale oči měli dokořán a první ospalost přišla na odpočivadle za Vídní.

           Druhá větší zastávka byla až v Itálii. Našli jsme jedno s oblíbených romantických míst u průzračně modré říčky a i přes to, že začalo pršet, jsme si krásně odpočinuli a hlavně - zahnali hlad.

           Za Alpami nás čekalo velké překvapení. K údivu všech se teplota během chvilky vyšoupla na 29°C (nad nulou!) a my, v dlouhých kalhotech a mikinách, jsme se ani nevyčůrali bez krůpějí potu na čele. Ale bylo to dokonalé - po průměrném létě v ČR konečně "teplo".

          Díky navigaci jsme při hledání apartmánu a cestovní kanceláře příliš nebloudili, takže záloha na bytečky byla rychle zaplacena a už jsme mohli očima popohánět uklízečky. Tu spoustu tašek a hrnců a lednic, co se nám původně 100% nemohlo vejít do auta, jsme přes jeden z balkónů nanosili do bytů. Už nás nic nemohlo zastavit! Hurá na pláž!!!

          Následující dny jsme trávili převážně na pláži. Předpověď počasí jsme znali jen do středy, tak se toho muselo využít. Bylo krásně. Volejbal jsme hráli kdy to šlo, zkusili jsme i petanque, ale děda a babička pořád vyhrávali... Vlny, které nás přehazovali z jedné strany člunu na druhou, se postupně vytratili a výhled na blízké pobřeží byl nádherný.

          Jednoho večera jsme pozvali "pra"rodiče na cyklistickou vyjížďku. Bez navigace jsme spoléhali na své vlastní orientačí smysly. Leč každý na jiný, takže jsme i chvíli bloudili. Nakonec jsme šťastně našli cestu k apartámům a vzali na kolo i kluky a Léňu. Martina a David jeli s námi na bruslích - sportovní rodinka jak má být!

          Gulliverlandia je tématický zábavní park, který jsme navštívili ve středu 10.září. Počasí vyšlo skvěle a tak jsme si mohli užít místních atrakcí. Nejdřív nás do svého cirkusu "připískal" klaun Gully a svoji obratnost nám ukázala tuleňí slečna. Další v pořadí byla panoramická věž, která nás vyvezla do 60 m výšky. Viděli jsme Lignano jako na dlani. Park má také skvělé Aquarium se žraloky a okatými rybami. Jsou v půlkulatém akváriu - návštevník se v něm cítí jako ve vodě. Žraloci vypadali naštěstí jako po flámu, spali, a tak jsme se cítili relativně bezpečně. Po těchto atrakcích následovala šňůra výborných horských drah a jízda v terénních i závodních autech, což ocenili hlavně kluci. Lenka se ale nenechala vyvést z míry a s tátou Davidem si pořádně zajezdili téměř v čele závodu. Za to Jirkovi s Martinem stroj nejel podle jejich představ, ale kluci to nevzdali a příště si prý pozvou mechaniky z Ferrari, aby jim vůz řádně připravili.

          Výlet do Benátek se konal ve čtvrtek. Brzké ranní vstávání a něco přes hodinu cesty autem nás nemohlo překvapit a tak jsme v pořádku dorazili na pobřeží Punta Sabbioni. Trajekt jel za chvíli. Lodička se houpala na vlknách - nebo spíše, díky motorovému pohonu, rozrážela neklidné moře - a vál příjemný vítr. Věděli jsme, že nás ve městě čeká samý beton, kanály a horko, tak jsme si chládku užívali. Až na všudypřítomné holuby nás Benátky okouzlily. Trošku jsme chvíli bloudili - inu s mapou za půl eura, co bychom nechtěli, že... Naštěstí jsme měli zmrzlinu, nějaké to jídlo a zpátky zase loď s příjemným vánkem.

         Poslední den, pátek, jsme opět strávili u moře. Po obědě se najednou setmělo, přišly mraky a na obzoru to vypadalo jako by měly padat trakaře. V tu chvíli bylo v moři tepleji než na písku a tak jsme si naposled užili vcelku vysokých vln. Kluci se málem utopili, ale ty salta co předváděli by na soutěži dostali samé desítky!


         Na cestu zpět jsme se v sobotu vydali odděleně, ale zvládla to obě "družstva" v rekordním čase.

 

Dědo, babi, Evi, Luboši, Honzíku, Martine, Martino, Davide a Leni děkujeme za krásnou dovolenou!!!

 

 

FOTOGALERIE - LIGNANO 2008

  Cestovní informace cestovní kanceláře LUDOR [2,07 MB-download]
 
12 let, 3 měsíce a 6 dní
10 let, 1 měsíc a 24 dní